Humor

‘Edi Rama është vetë KÇK (kap ça të kapësh)’: Karikatura virale
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 10/10/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Kuvend një ditë më parë se prokurorët dhe gjyqtarët e larguar nga vetingu janë pjesë e grupimit KÇK (Kap ça të kapësh).


Megjithatë, jo të paktë janë ata që thonë se qeverisja e tij është kthyer në KÇK.


Një editorial i gazetës MAPO me këtë ide u kthye në viral në rrjet, me dhjetëra mijëra lexime.


Ndërkohë edhe mjeshtri Bujar Kapexhiu ka përgatitur një karikaturë hit, të titulluar: Kap ça të kapësh.


Ndiqeni më poshtë punimin e tij.


LEXO EDHE:

Çfarë ironie, Edi Ramës iu rrëzua qeverisja prej KÇK-së


Etiketa: , , , , ,

Pas