Sport

Edi Reja merr vendimin, mësohet kush e zëvendëson Hysajn

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:26 - 08/10/19 |
mapo.al

Pas 24 orësh hezitimi, Edi Reja ka vendosur se cili do të zëvendësojë Elseid Hysaj në grumbullimin e kombëtares për sfidat e tetorit kundër Turqisë dhe Moldavisë në eliminatoret e Euro 2020.


Kapiteni u dëmtua të dielën me Napolin, ndërsa vendin e tij do ta marrë Hysen Memolla. Mbrojtësi që luan në Finlandë po kalon një periudhë shumë të mirë, ndërsa trajneri kuqezi e kishte vendosur emrin e tij në listën e pritjes.Megjithëse në rolin natyral luan në krahun e majtë, Reja është bindur se Memolla është zgjedhja e duhur për transfertat e ardhshme në Grupin H.Etiketa: , ,

Pas