Aktualitet

Edi Reja nuk bindet, largohet nga kombëtarja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 19/11/19 |
mapo.al

E ardhmja e Edi Rejës në krye të kombëtares shqiptare është vënë në pikëpyetje të madhe.


Rezultatet e fundit në kualifikueset e Euro 2020, barazimi 2-2 ndaj Andorrës dhe humbja 2-0 kundër Francës ka lëkundur pozitat e italianit në krye të kuqezinjve.


Menjëherë pas ndeshjes me “gjelat”, Rejës i skadoi kontrata, diçka e cila vendosi në lëvizje FSHF. Institucioni më i lartë i futbollit në vend duket se është bindur nga puna e 74-vjeçarit.


Por gjithçka e tillë nuk mund të thuhet për Rejën. Sipas “Top Channel”, italiani ka refuzuar një ofertë 4-vjeçare të ofruar nga FSHF, pasi ky i fundit kërkon të qëndrojë vetëm 2 vite.


Një ngërç që mund të sjellë “divorcin” e Rejës me FSHF, pavarësisht se kreu i futbollit në vend, Armand Duka ka konfirmuar shpesh se Edi Reja do të konfirmohet në krye të kombëtares sonë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas