Aktualitet

Edmond Tupja: Më përdhunuan tri vajza, por s’e kam tradhtuar gruan

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:19 - 20/10/19 |
mapo.al

Shkrimtari dhe përkthyesi Edmond Tupja ka folur së fundmi rreth tradhtisë. I ftuar në emisionin “Casa De Los 3s”, Tupja rrëfeu se nuk e ka tradhtuar kurrë gruan, por duke i mëshuar përkufizimit që ka për këtë fjalë.


“Më kapën tri shtojzovalle, tri vajza të bukura dhe më përdhunuan. Kujdes, nuk quhet tradhti. Tradhtia është fjalë shumë e rëndë. Do quaja tradhti ndaj të dashurës ose të dashurit një shmangie.


Tradhtia e vërtetë është kur e braktis njëherë e përgjithmonë. Nëse dikush ka një lajthitje, qoftë momentale, fizike, apo shpirtërore me dikë, nuk quhet tradhti”-u shpreh Tupja.
Etiketa:

Pas