Aktualitet

Efektivi trafikant kokaine, djali i ish-zv/drejtorit të Policisë, foto me Nanon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:38 - 04/07/21 |
mapo.al

Më datë 01 korrik 2021, 3 persona u arrestuar pranë “Rrugës së Kosovarëve” në Tiranë, pasi u kapën me kokainë në makinë, ndërsa njëri prej tyre duhej të ishte nën masën e arrestit të shtëpisë.


Mes personave të arrestuar është edhe Elefterios Sullaj, oficer i patrullës së përgjithshme në Komisariatin e Policisë nr.2 në Tiranë dhe djali i ish-zv/drejtorit të policisë, Pandeli Sullaj. Në rrjetet sociale, efektivi i policisë ka publikuar foto me babain e tij funksionarë policie.


Por jo vetëm kaq, ai ka publikuar edhe një foto me ish-kryeministrin Fatos Nano, në dukje një takim rastësor mes tyre në një sallë lojërash.


Dy të arrestuarit e tjerë janë miq të tij, Mikel Zhegu dhe Eris Tafa. Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin ishin përfshirë në shpërndarjen e drogave të forta.

Lexo edhe :  Përmbyti Europën me kokainë, brenda rrjetit të Dritan Rexhepit


Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin ishin përfshirë në shpërndarjen e drogave të forta.

Arrestimi i tyre erdhi pas disa muajsh hetime të SPAK me metoda proaktive. Eris Tafa ishte në masën e arrestit të shtëpisë, pasi ishte dënuar për shpërndarje të lëndëve narkotike.

LEXO EDHE: 

Përgjimet – Polici i ndihmonte për shitjen e kokainës në Tiranë: Jepu lekë

U kap me drogë në Tiranë, dëshmia e policit: Jam përdorues kokaine

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas