EKSKLUZIVE/ Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS

Gazeta MAPO mëson ekskluzivisht se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Kjo e fundit fitoi zgjedhjet në votimet e 30 qershorit përballë rivales nga Bindja Demokratike, Valbona Sakollari. Seanca është zhvilluar dy ditë më parë dhe vendimi mban datën 15 korrik 2019. Argumenti … Continue reading EKSKLUZIVE/ Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS