Kronika

EKSKLUZIVE/ Momentet kur RENEA rrethon banesën e Lefter Zhidru, pamjet e operacionit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:19 - 24/09/20 |
mapo.al

Mapo ka siguruar pamje ekskluzive nga momenti kur RENEA rrethon banesën e Lefter Zhidru.


Mesditën e sotme, rreth orës 13:20, Lefter Zhidru pati një konflikt me të shoqen, në momentin që shkoi Policia, ai u fut në banesë dhe qëlloi me armë zjarri kallashnikov drejt forcave policore.


I moshuari vijoi të qëllojë me armë duke bërë rezistencë, edhe pas thirrjeve të pandërprera të policisë.


Nga të shtënat mbetën të plagosur dy persona, Ledio Saraçi, 22 vjeç dhe Abdenauer Kndraxhiu, 21 vjeç.


71-vjeçari vijon të bë rezistencë ndaj autoriteteve, ndërsa pritet ndërhyrja e këtyre të fundit për të neutralizuar Zhidrun.


<
>
0d6b4672-1050-45d0-8c9d-61a96018216f b25fdf2a-7b06-44c8-8c4e-7e25651cff04 5a4542c1-68f6-4036-b9b2-83101d861166 a23a4fb0-1909-4031-81d0-37581650b98b

LEXO EDHE: 

71-vjeçari terrorizon Elbasanin, dëshmitarja okulare: Dy të rinjtë na ranë para këmbëve

Ky është 71-vjeçari që qëlloi me armë zjarri në drejtim të policisë


Etiketa: , , ,

Pas