Aktualitet

Ekspertët izraelitë përfundojnë misionin në Shqipëri, ja mesazhi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:45 - 12/12/19 |
mapo.al

Pas dy javëve qendrim, punë, inspektim dhe vlerëzim, grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, kanë përfunduar misionin e tyre në vendin tonë.


Në një postim në ‘Facebook’ Ministria e Mbrojtjes e Izraelit thekson se ka dërguar një delegacion ndihmë për popullin e Shqipërisë pas tërmetit, ndërsa nënvizon se kjo kishte një kuptim të madh për popullin e tyre, për shkak të asaj që shqiptarët kanë bërë në të shkuarën.

Etiketa: , , ,

Pas