fbpx

Aktualitet

Ekspertët japin alarmin, i nxehti përvëlues po rikthehet

               Publikuar në : 08:15 - 19/07/19 |
mapo.alm

Ditët e freskëta të Korrikut nuk do të zgjasin edhe shumë. Agjencia franceze e motit, Meteo France, njoftoi se vala e dytë e të nxehtit pritet të vijë në fillim të javës së ardhshme.


Termometri do të arrijë në 35 gradë Celcius, ndërsa fundjavën e ardhshme pritet të shkojë mbi 40 gradë Celcius.Sipas ekspertëve të meteorologjisë ngrohja globale dhe shkrirja e akujve ka shkaktuar një efekt të quajtur rezonanca e valës planetare, që prodhon mot të pazakontë thuajse të gjithë globin.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas