Kronika

Eksploziv automjetit në Kamëz, shpërtheu kur drejtuesi po e hapte me pult


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:10 - 09/02/21 |
mapo.al

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur paraditen e sotme në një automjet në Kamëz.


Shpërthimi ndodhi ndërkohë që drejtuesi i automjetit po hapte makinën me pult. Mësohet se ai ka pësuar dëmtime të lehta si pasojë e shpërthimit.


Njoftimi i Policisë:Më datë 09.02.2021, rreth orës 10:00, në Kamzë, në rrethana ende të paqarta, në momentin që drejtuesi i automjetit është afruar dhe ka shkelur pultin ka shpërthyer, dyshohet si pasojë e lëndës plasëse mjeti i parkuar me drejtues shtetasin Gj. M., i cili është lënduar lehtë në këmbë pa problem për jetën.
1
Etiketa: , , , ,

Pas