Aktualitet

Eksplozivi në Shijak, në shtëpinë e drejtuesit të PD! Emri (Foto)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:18 - 24/05/21 |
mapo.al

Mbrëmë në Shijak ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një sasi eksplozivi është vendosur në banesën e një prej drejtuesve të PD-së së qytetit të Shijakut, Ilgner Vora.


Sipas policisë, lënda eksplozive ishte vendosur në derën banesës së Vorës.


Ilgner Vora, drejtues i PD në Shijak

Gazeta MAPO ka siguruar foto nga vendngjarja.

Policia Shijak/ Informacion ParaprakMë datë 23.05.2021, rreth orës 22:00, në lagjen” Kodra”, Shijak ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse në portën e banesës së​ shtetasit O.V., ku për pasojë ka vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë shoqëruar disa persona në Komisariat.

Ndërkohë po vijon krehja e zonës.

LEXO EDHE:

Tritol derës së një banese në Shijak, raportohen dëme materiale

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas