Aktualitet

Ekstradohet nga Greqia 56-vjeçari, ishte në kërkim nga Interpol

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:53 - 24/01/21 |
mapo.al

Ekstradohet nga Greqia, një shtetas i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve.Në vijim të bashkëpunimit të ZQK Interpol Tirana, me zyrat homologe, për kapjen dhe ekstradimin e personave në kërkim ndërkombëtar, si rezulat i shkëmbimit të informacionit është vënë në pranga në Greqi dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë, shtetasi shqiptar Sokol Metaj, 55 vjeç, banues në Tiranë.


Shtetasi Sokol Metaj ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale “Ngacmimi seksual” dhe Gjykata e Apelit Tiranë ka vendosur lënien në fuqi të këtij vendimi penal.
Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:Më datë 15.11.2015, në afërsi të kalçetove të një kompleksi në Tiranë, në automjetin e tij, i dënuari Sokol Metaj, i cili ishte trajner futbolli, ka ngacmuar seksualisht dy shtetas të mitur, njërin prej të cilëve e kishte nxënës në kursin e tij të futbollit.

Lexo edhe :  Varianti britanik rrit numrin e të infektuarve në Greqi, 2300 raste në 24 orë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas