Aktualitet

Ekzekutohet me thikë 21-vjeçari shqiptar në Londër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:11 - 26/03/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku është vrarë me thikë një i ri shqiptar. Mediet angleze raportojnë se viktimë është 21-vjeçari Renato Geci, ndërsa kanë publikuar edhe foton e të riut, që është vrarë në Honuslou.


Gjithashtu, mësohet se ka mbetur i plagosur edhe një shqiptar tjetër.


Policia ka vënë në pranga një 31-vjeçar, i cili dyshohet se vrau me thikë shqiptarin, si dhe një vajzë 27 vjeçe, e cila akuzohet se ka ndihmuar autorin e krimit.Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 03:22 të mëngjesit të së martës, teksa policia gjeti të plagosur Renato Gecin dhe një tjetër person. 21-vjeçarit shqiptar iu dha ndihmë mjekësore, por nuk mundi që të mbijetojë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas