Aktualitet

Ekzekutoi oficerin e Krimeve në Lezhë, ndërron jetë Aldi Rama


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:16 - 29/09/21 |
mapo.al

21-vjeçari që vrau me armë zjarri oficerin Saimir Hoxha në Lezhë, ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të mërkure në spitalin e Traumës në Tiranë.


Gjatë operacionit të RENEA-s për arrestimin e tij, Aldi Rama ka qëlluar veten me pistoletë.


Ngjarja e rëndë ka ndodhur një ditë më parë ku pesë policë shkuan për të asgjesuar një parcelë me 110 bimë kanabisi.Në kthim ata u ndeshën me një automjet të ndaluar në të cilin gjendeshin tre të rinj.
Oficeri që u vra Saimir Hoxha i kërkoi dokumentet 21-vjeçarit Aldi Rama, por ky i fundit refuzoi dhe e qëlloi me plumba në qafë e gjoks.Polici ndërroi jetë rrugës për në spital, kurse Rama mori automjetin dhe u largua me shpejtësi duke rrezikuar edhe jetën edhe të dy kolegëve të tjerë të Hoxhës.

Lexo edhe :  Si u vra Esat pashë Toptani, Avni Rustemi e lëshoi pistoletën, por...

Ata e qëlluan nga mbrapa duke u çarë një gomë të automjetit dhe ai u detyrua ta braktisë duke u fshehur në një zonë me bimësi për disa orë derisa vendosi të qëllojë veten dhe mbeti i plagosur.

Policia e lokalizoi dhe e dërgoi në spital, ku dhe humbi jetën.

1


Etiketa: , , ,

Pas