Aktualitet

El Clasico/ Zidane i beson Marcelos dhe Kroos, Barça rikthen të preferuarin e Messit (Formacionet)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:17 - 01/03/20 |
mapo.al

Edhe shumë pak na ndajnë nga “El Clasico” që do të luhet në orën 21:00 në mitikun “Santiago Bernabeu”. Në kuadër të supersfidës, dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare, ku Zinedine Zidane i beson Toni Kroos dhe Marcelos.Francezi ka ulur në stol Luka Modric dhe Ferland Mendy, ndryshe nga ndeshja e fundit në Champions League. Pjesa tjetër mbetet ajo e mesjavës. Nga ana tjetër, Barcelonës i rikthehet Jordi Alba, i cili është një ndër më të rëndësishmit në formacionin katalanas.


Peshën e sulmit do ta mbajnë dyshja Messi-Griezmann, ndërsa në mesfushë luajnë Vidal, Busquets, Arthur dhe De Jong.


Etiketa: , , ,

Pas