Aktualitet

“Elbasan Arena” nuk i sjell fat De Biasit, Azerbajxhani bën “paqe” me Qipron


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:12 - 14/10/20 |
mapo.al

Gianni De Biasi u rikthye të drejtojë një skuadër në “Elbasan Arena”, një nga stadiumet ku ai bëri historinë me kombëtaren e Shqipërisë.


Për shkak të konfliktit me Armeninë, Azerbajxhani duhej të luante jashtë shtëpisë.


U zgjodh Shqipëria dhe stadiumi “Elbasan Arena” për këtë sfidë, “shtëpia” ku De Biasi përjetoi lavdinë me kuqezinjtë.Megjithatë, në drejtimin e Azerbajxhanit, trajneri italian nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj skuadrës së Qipros, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.


Pavarësisht se luajti më mirë skuadra e Gianni De Biasit shpërdoroi shumë përpara porte, madje në pjesën e parë humbi edhe një 11-metërsh me Qarayev në minutën e 27-të, ndërsa edhe në fraksionin e dytë shpërdoruan shumë.

Pas 4 ndeshjes në Ligën C, Azerbajxhani i Gianni De Biasit pozicionohet në vendin e 3-të me 4 pikë.

*Foto nga fotoreporteri Florion Goga

1


Etiketa: , , ,

Pas