Aktualitet

Elbasan/ Asnjë rast i ri me koronavirus, distancimi dha efekt

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 05/05/20 |
mapo.al

Dy vatra të reja me koronavirus, u konfirmuan një ditë më parë në Elbasan. ISHP u bëri tamponin familjeve të tyre dhe disa personave të tjerë, ku rezultoi se asnjë prej tyre nuk është infektuar.


Sipas Instituti të Shëndetit Publik shkak i mosinfektimit të personave të tjerë ka qenë distancimi social që është mbajtur nga personat e infektuar.


Më rëndë në Elbasan është i moshuari që rezultoi pozitiv dhe është transportuar për te Spitali Infektiv.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas