Aktualitet

Elbasan – Hapet spitali i parë rajonal për pacientët me koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 15/12/20 |
mapo.al

Është hapur ditën e sotme spitali i parë rajonal për pacientët me koronavirus.Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, thekson se është hapur Covid-5, që do të jetë Spitali Rajonal i Elbasanit.


Ajo ka qenë vetë e pranishme gjatë hapjes së spitalit. Ministrja thekosi se spitali do të ketë 81 shtretër me infrastrukturë dhe pajisjen e nevojshme.“Pamë të gjithë pavionet anti-Covid. Janë të gjitha shërbimet për të trajtuar qytetarët e infektuar. Janë 81 shtretër, që kanë infrastrukturën dhe pajisjet e nevojshme, në funksion të të gjitha standardeve”, tha ministrja Manastirliu.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas