Kryesore

Elbasan – Stafi rezulton me koronavirus, mbyllet qendra shëndetësoreBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 29/09/20 |
mapo.al

Stafi shëndetësor prej 5 personash në lagjen ‘Skënderbej’ në Elbasan ka rezultuar i prekur me Covid-19.


Raportohet se të prekur kanë rezultuar 3 infermierë dhe 2 mjekë të cilët pas daljes së përgjigjes së tamponit janë karantinuar.


Për pasojë qendra shëndetësore është mbyllur. Nuk dihet ende ku do të transferohen shërbimet shëndetësore për banorët e kësaj zone.


Etiketa: , ,

Pas