Aktualitet

Elez Biberaj- Mapo nesër: Sistemi në Shqipëri është prishur, shtet njëpartiak


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:29 - 31/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus mesazhin e fortë nga Elez Biberaj për vendin tonë.


Një mesazh i fortë vjen nga Uashingtoni në konferencën për 30-vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, nga Drejtori i VOA për Euro-Azinë.


Biberaj ngre shqetësimin se rrëshqitja e Shqipërisë prej standardeve demokratike është dëmtuesi më i madh i raporteve me partnerin strategjik, SHBA.

Sipas tij, këto marrëdhënie s’mund të merren të mirëqena e statike, por duhet punuar çdo ditë për to.Ai vlerëson se zgjedhjet e 25 prillit dhe plotësimi i kritereve për votë të lirë e të ndershme, janë një gurë prove.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas