Bota

Emiliano Sala përcillet për në banesën e fundit në Argjentinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:04 - 17/02/19 |
mapo.al

Ditën e shtunë është përcjellë për në banesën e fundit futbollisti Emiliano Sala, që humbi jetën tragjikisht në një aksident ajror teksa po udhëtonte nga Franca për t’u bashkuar me ekipin e ri, Cardiff-in.


Pothuajse një muaj ka kaluar nga data 21 janar kur u lajmërua zhdukja e tij, por tashmë gjithçka është mbyllur, Sala nuk është më. Ceremonia u mbajt në një provincë të Argjentinës, Sante Fe, ku të pranishëm ishin 3000 persona, ndër ta prezentë ishin edhe trajneri i Cardiffit, Neil Warnock dhe shefi i klubit Ken Choo.


1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas