Aktualitet

Emrat dhe mosha – Deputetët që kanë çelur punimet e 10 legjislaturave të fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:06 - 09/09/21 |
Kastriot Dervishi

Në historinë e periudhës paskomuniste, zgjedhjet e këtij viti ishin të dhjetat.


Në mbledhjet e çara të çdo legjislature punimet i ka çelur një ndër 10 deputetët më të vjetër.


Në 30 vjetët e fundit, deputetët që kanë çelur punimet, sipas moshës përkatëse janë këta të mëposhtmit:-15 prill 1991, Adil Çarçani, 69-6 prill 1992, Pjetër Arbnori, 57 vjeç-1 korrik 1996, Sabri Godo, 67 vjeç

-23 korrik 1997, Dritëro Agolli, 66 vjeç

-3 shtator 2001, Servet Pëllumbi, 65 vjeç

-2 shtator 2005, Lufter Xhuveli, 64 vjeç

-7 shtator 2009, Fatos Beja, 61 vjeç

-9 shtator 2013, Namik Dokle, 67

-9 shtator 2017, Besnik Baraj, 61

-10 shtator 2021, Luljeta Bozo, 78 vjeç

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas