Aktualitet

EMRAT/ Njihuni me 15 prokurorët që kandidojnë për SPAK

               Publikuar në : 12:57 - 16/07/19 |
mapo.al

Këshilli i Lartë i Prokuroria ka prezantuar 15 kandidaturat për njësinë antikorrupsion e njohur si SPAK. Në listë janë emra të njohur prokurorësh. Kreu i KLP-s-së, Gent Ibrahimi lexoi para këshillit emrat e 15 kandidatëve që kaluan fazën e parë dhe janë kandidatët e mundshëm për të zënë vendet vakante në SPAK


Lista e prokurorëve Altin Dumani, Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Arben Kraha, Doloreza Musabelliu, Klodian Braho, Enkeleda Minollari, Edvin Kondini, Ened Nakuqi, Elida Kaçkini, Ndini Tavani, Behar Dibra, Anita Jella, Besnik Muçi.


Pas