Aktualitet

Emrat surprizë në listat e PD-së?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 08/03/21 |
mapo.al

Disa emra të rinj po qarkullojnë në media si propozime nga Partia Demokratike, për të qenë në listat e deputetëve për zgjedhjet më 25 prill.

Bëhet fjalë për shkrimtaren Flutura Açka, e cila thuhet se do të kandidojë në Elbasan. Analisti dhe opinionisti Agron Gjekmarkaj, me kandidaturë në Lezhë. Dhe zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, që thuhet se do të kandidojë në Vlorë.


Ndërkohë që janë konfirmuar në listën kryesuese të PD-së për Tiranën, 8 drejtuesit politikë.
Risjellim në vëmendje se kryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet sonte në orën 20:00, ku do të analizojë dhe do të japë aprovimin për listën shumë emërore të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.


Deri më tani, nga Partia Demokratike nuk është komunikuar zyrtarisht asnjë emër.

Lexo edhe :  "Premtim i pambajtur i Ramës"-PD: Aeroporti i Kukësit s'ka certifikatë sigurie

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas