Aktualitet

EMRAT/ Vendosnin skedina me telefon, arrestohen dy persona në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:07 - 28/07/21 |
mapo.al

Dy persona kanë rënë në pranga nga Policia e Tiranës pasi ushtronin aktivitetin e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin.


Mësohet se në pranga kanë rënë 44-vjeçari Ilir Kotori dhe 24-vjeçari Xhefri Ismaili.


Të dy këta persona u arrestuan në lokalin në pronësi të tyre ku edhe ushtronin aktivitetin, në rrugën “Studenti”.Gjatë operacionin gjithashtu janë sekuestruar 3 njësi kompjuteri, 1 aparat celular dhe një shumë parash.TiranëInformacion

Vijon operacioni “Fati i lojërave”.

Organizonin lojëra fati nëpërmjet celularit, vihen në pranga 2 shtetas.

Sekuestrohen 3 njësi kompjuteri, 1 aparat celular dhe një shumë parash.

Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë të kundërligjshme të lojërave të fatit, specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në vijim të operacionit “Fati i lojërave”, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

I.K., 44 vjeç dhe Xh. I., 24 vjeç.

Këta shtetas janë kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në lokalin në pronësi të tyre, në rrugën “Studenti”, duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit, me anë të aplikacioneve në celularët e tyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas