Aktualitet

EMRI/ Ndalohet ndërtuesi i njohur në Tiranë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:47 - 15/01/20 |
mapo.al

Paraditen e sotme është ndaluar një tjetër ndërtues, në lidhje me hetimet e nisura për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.


Ndërtuesi Fejzo Dyrmishi është ndaluar nga policia dhe akuzohet për ndërtime jashtë standardit, të cilat u evidentuan gjatë tërmetit të 26 Nëntorit.


Bashkë me Dyrmishin numri i personave të arrestuar vetëm në Tiranë ka shkuar në 27.


 


Lexo edhe:


Detajet/ 40 urdhër-arreste për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit


Etiketa: ,

Pas