Aktualitet

Ëndrra kuqezi zgjat pak – Anglia nuk fal Shqipërinë, “Tre luanët” fitojnë 0:2


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 28/03/21 |
mapo.al

Dëshira nuk mjafton për të marrë pikë sidomos përballë Anglisë.


Tre Luanët kanë përmbushur pritshmëritë përballë kombëtares sonë të futbollit, teksa triumfuan 0-2 në stadiumin “Air Albania”.


Kuqezinjtë e nisën frullshëm sfidën, duke tentuar të befasojnë miqtë anglez. Por, dy rastet e pastra që iu dhanë djemve të drejtuar nga Reja u shpërdoruan në momentet e fundit.Më flagranti ishte momenti i Uzunit, me beratasin që në hyrje të zonës goditi jashtë.
Kjo zgjoi Anglinë që u përpoq të reagojë. Tentativat e shumta u konkretizuan në gol nga Harri Kejn në minutën e 39-të. Sulmuesi i Tottenham Hotspur shfrytëzoi në maksimum krosimin e Shou për të tundur rrjetën.Me rezultatin 1-0 u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën Reja kërkoi të rifreskojë skuadrën. Lëvizje që nuk rezultuan të suksesshme, me Mount që shënoi sërish për Anglinë duke vulosur rezultatin përfundimtar në 2-0.

Kjo fitore ishte e dyta për Anglinë ne grupit I kualifikues të Botërorit Katar 2022.

Ndërkaq, Shqipëria numëron 3 pikë dhe shkon me këmbë në tokë në transfertën e 31 marsit përballë San Marinos.

1


Etiketa: , ,

Pas