Aktualitet

Eno Bozdo jep dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:36 - 17/05/21 |
mapo.al

Eno Bozdo ka dhënë sot dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike


Ky komision u votua mbrëmjen e kaluar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ndërsa mësohet se Bozdo nuk do të jetë më pjesë e tij.


Eno Bozdo u zgjodh mbrëmë anëtar i këtij komisioni, kryetar i së cilit u emërua Jemin Gjana.Ndërkohë, anëtarë të tjerë janë edhe Albana Vokshi, Belind Këlliçi, Albert Avduli dhe Gjokë Vuksani.
Në mbledhje, Këshilli Kombëtar votoi edhe anëtarët zëvendësues të tyre, prej ku rezulton se Bozdon do ta zëvendësojë Çlirim Gjata.LEXO EDHE:

Këshilli Kombëtar miraton datën, zgjedhjet për kryetarin e PD më 13 qershor

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas