Aktualitet

Eno Karapici për krizën e turizmit në Durrës: Qyteti meriton më shumë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:42 - 09/03/21 |
mapo.al

Kandidati për deputet në radhët e LSI-së në Durrës, Eno Karapici ka ngritur zërin për një problematikë shumë të theksuar që është në Durrës, siç është ajo e Turizmit.


Statusi i tij i plotë:


Tregu i agjensive turistike është nga më të goditurit për vitin 2020. Ata jane përballur me një ulje të shitjeve që varion nga 50-70 %. Kanë bërë shkurtime te personelit në masën 30-50%. Viti 2021 pritet të jetë gjithashtu nje vit jo i lehtë.Me fillimin e sezonit te ri duhen marë masa serioze për të ndihmuar këtë sektor te rëndësishëm i cili punëson nje numër te konsiderueshëm ne qytetin e Durrësit. Agjensitë luajnë nje rol te rëndesishem promovues për qytetin dhe Shqipërinë. #durresimeritonmeshume1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas