Aktualitet

Enver Hoxhaj nuk do të kandidojë për kryetar të PDK


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:05 - 01/07/21 |
mapo.al

Ish-kryetari në detyrë i PDK, Enver Hoxhaj nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve më 3 korrik.


Hoxhaj thotë se ky është vendimi më i mirë që ka marrë, por garanton se do të jetë ende pjesë e rrugëtimin të PDK.


Ai ishte kryetari i cili drejtoi PDK pas aktakuzës së Hagës ndaj Kadri Veselit dhe në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit. PDK humbi zgjedhjet, por doli parti e parë opozitare.Gjithsesi pas eksperiencës së shkurtër, Hoxhaj nuk do të jetë më kryetar teksa PDK më parë ka pasur themeluesin Hashim Thaçi dhe pas tij Kadri Veseli.Në garë për të marrë drejtimin e PDK është Memli Krasniqi deri tani.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas