Aktualitet

Era e fortë këput telat, Miloti dhe gjysma e Kurbinit pa drita


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:07 - 15/10/21 |
mapo.al

Prej mbrëmjes së kaluar Miloti është pa energji elektrike.


Gjithashtu një pjesë e fshatrave në malësinë e Kurbinit janë pa energji si pasojë e motit të keq me erë të fortë dhe stuhi që ka përfshirë një pjesë të madhe të territorit.


Telat e energjisë janë këputur nga era e fortë.Më shumë probleme moti i keq ka shkaktuar në Greqi, ndërsa stuhia ka përfshirë të gjithë rajonin.
1
Etiketa: , ,

Pas