Sport

Era e fortë lëkund avionin e Atletikos, “tmerr” në bordin madrilen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:49 - 12/03/19 |
mapo.al

Dje, Atletiko e Madridit ka udhëtuar drejt Torinos për sfidën e sotme ndaj Juventus, në ndeshjen e kthimit të 1/8-at e Ligës së Kampionëve.


Ka qenë një udhëtim i vështirë për skuadrën madrilene dhe stafin e klubit spanjoll, të cilët 30 minutat e fundit të fluturimit i kanë kaluar me ankth, për shkak të erës së fortë që ka pushtuar Torinon dhe që ka bërë avionin të lëkundej me forcë.


Për më tepër, edhe ulja në pistën e aeroportit torinez është bërë edhe më e vështirë nga era e fortë.

Gjithsesi, falë eksperiencës së pilotit, avioni është ulur pa dëmtime në pistë dhe në fund të gjithë duartrokitjet e pasagjerëve të çliruar nga ankthi kanë shkuar për të.1


Etiketa: , , ,

Pas