Kryesore

‘Erdhën’/ Momenti kur policia rrethon Teatrin Kombëtar, u përdor gaz

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:48 - 17/05/20 |
mapo.al

Një vajzë që po filmonte mëngjesin e sotëm te Teatri Kombëtar thërret: Erdhën. Ky është momenti kur FNSH dhe RENEA futen brenda Teatrit Kombëtar.


Për të larguar artistët u përdor forca, por edhe gazi lotsjellës. Disa prej artistëve shihet teksa dalin me duar në sy.


Aty te teatri, ishin pak artistë, të tjerët ishin larguar rreth orës 03:00 të mëngjesit. Artistët kanë parë forca të shumta policie në Tiranë ato orë, por askush nuk e mendonte se do futeshin në këtë formë, dhe në pabesi.


Për më shumë shikoni pamjet e mëposhtme:


 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas