ShowBizz

Erisa Xhixho uron të bijën për ditëlindje me fjalë zemre

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:36 - 20/05/19 |
mapo.al

Nën kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho feston sot 1 vjetorin e lindjes së të bijës. E përfshirë nga emocionet dhe ndjesitë e një nëne, Erisa ka përshkruar në pak rreshta 12 muajt e kaluar me Nikolën. Ajo i cilëson të lodhshme, por të mbushura plot e përplot me dashuri.


“12 muaj me ty Nikol ishin plot të qeshura, por dhe netë pa gjumë, lodhje…Vëllai të lëshoi krevatin dhe të la me mamin, ndërkohë ai si i madh iku te dhoma tjetër me babin. Nuk ishte e lehtë të menaxhoje dy fëmijë të vegjël, po mami dhe babi bënë maksimumin që Henri të kishte të njëjtën përkujdesje si përpara dhe mos bëhej xheloz për ty princeshë ( edhe pse hera herës ishte e vështirë)”-ka shkruar fillimisht Erisa.


“Tani ju shoh të rriteni bashkë dhe se si kur Henri vjen nga çerdhja pyet ”Ku është Nikol?” Dhe ty Nikol që të shkëlqejnë sytë,përplas krahët e këmbët dhe kudo që të jesh vrapon ta kapësh nga bluza ose nga flokët vëllain. Mbushem me dashuri dhe kuptoj që sa më shumë kalon koha aq më shumë do lidheni me njëri-tjetrin, se fazat e jetës do i kaloni bashkë. Gëzuar jeta ime Nikol edhe 100 vite plot dashuri, shëndet dhe gëzime. Mami Erisa , babi Enea dhe vëllai Henri të duan shumë”– ka përfunduar nën kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim.View this post on Instagram

Princesha jone Nikol mbushi 1-vjec dhe mami Erisa ,babi Enea, vellai 👶Henri i urojme Gezuar ditelindjen😇🎉. Jemi te bekuar nga zoti🙏 pasi me 2 engjej kemi gjithe boten ne krahet tone. 12 muaj me ty Nikol ishin plot te qeshura por dhe nete pa gjum,lodhje, vellai te leshoj krevatin dhe te la me mamin nderkohe ai si i madh iku te dhoma tjeter me babin. Nuk ishte e lehte te menaxhoje dy femije te vegjel po mami dhe babi bene maksimumin qe Henri te kishte te njejten perkujdesje si perpara dhe mos behej xheloz per ty Princesh ( edhe pse hera heres ishte e veshtire😂) . Tani qe ju shoh te rriteni bashke dhe se si kur Henri vjen nga çerdhja pyet Ku eshte Nikol?😇 dhe ti Nikol qe te shkelqejne syte,perplas krahet e kembet dhe kudo qe te jesh vrapon ta kapesh nga bluza ose nga floket vellain😂 mbushem me dashuri dhe kuptoj qe sa me shume kalon koha aq me shume do lidheni me njeri tjetrin ,se fazat e jetes do i kaloni bashke😍. Gezuar jeta ime Nikol edhe 100 vite plot dashuri ,shendet dhe gezime 🎂. Mami Erisa , babi Enea dhe vellai Henri te duan shume😍❤. Foto @bnw.portraits.al 👏 @british_school_tirana 😍

A post shared by Erisa Xhixho (@erisaxhixho) on


Etiketa: , ,

Pas