Aktualitet

Erjon Braçe: Idiotët me Lamborghini e BMW meritojnë të kyçen brenda


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:56 - 21/07/21 |
mapo.al

Zv/kryeministri Erjon Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me dy shqiptarët nga Kosova të cilët u kapën duke bërë gara në autostradën Fier-Vlorë me një shpejtësi marramendëse me 225 km/h.


Braçe ka përdorur një gjuhë të ashpër ndaj tyre duke i quajtur idiotë.


Ai më tej shton se fakti që e habit është gjoba e marrë në Zvicër, ndërkohë që gjoba ne vendin tonë pavarësisht shkeljeve të rënda është shumë herë më e ulët.NUK HABITEM QE, IDIOTET ME LAMBORGINI E BMV NUK I KISHIN MAKINAT E TYRE! Pra, I KISHIN MARRE BORXH NE ZVICER! Me habit qe per “flutirimin” ketu, DO GJOBITEN NE ZVICER NGA 1000-1500 EURO, nderkohe qe ketu ku shkelen cdo ligj PAGUAN 2-3 HERE ME PAK!
Pra, KEMI NJE PROBLEM TE MADH ME LIGJIN PER IDIOTET QE I KTHEJNE MAKINAT NE TANK VRASES NE RRUGE! Jemi shume larg Evropes!Ne fakt ne ende se quajme VRASJE aksidentin e nje individi qe e nget makinen me 228 kilometer ne ore! Nga ketu duhet ta nisim dhe keta jane pakica qe meritojne te kyçen brenda!” shkruan Braçe.Të dy drejtuesit e automjeteve janë ndëshkuar me masë administrative, konkretisht:

Drejtuesi i mjetit tip “Lamborghini” I. B., 40 vjeç, banues në Zvicër, është ndëshkuar me masë administrative 168.000 lekë për shkeljet administrative “Tejkalim i shpejtësisë”, “Garë shpejtësie”, “Qarkullon pa targë”, “Nuk ndalon pas dhënies së shenjës së ndalimit me tabelë” dhe drejtuesi i mjetit tip “BMW” 36-vjeçari M. N., banues në Kosovë, është ndëshkuar me masë administrative 120.000 lekë për shkeljet administrative “Tejkalim i shpejtësisë”, “Garë shpejtësie”.

LEXO EDHE: 

Lamborghini dhe BMW gara shpejtësie me 225 km/h në Fier-Vlorë, ndalohen/ VIDEO

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas