Aktualitet

Erkand Qerimaj nuk ia del në ‘Tokio 2020’, renditet në vendin e 9 në renditjen e përgjithshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:50 - 31/07/21 |
mapo.al

Erkand Qerimaj e mbylli në vendin e 9 në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”.


Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në 81 kilogramë dhe ngriti 181 kilogramë dhe në total prej 338 kilogramë shtanga.


Ai u rendit i pari në baterinë B, por në përfundim të baterisë A, Qerimaj u klasifikua si i 9-ti në dygarësh në tabelën e përgjithshme.Ai gjithashtu provoi të ngrinte pesha si 185, 187 kilogramë, por pa mundur dot t’ia dilte me sukses.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas