Aktualitet

‘Është mirë, jemi në kontakt me mjekët’ – Presidenti i Polonisë infektohet me koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:27 - 24/10/20 |
mapo.al

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ka rezultuar pozitiv me koronavirus.


Ministri Blazej Spychalski, njoftoi se gjendja shëndetësore e Presidentit është e qëndrueshme.


“Ai dje u testua për COVID-19.Rezultati doli pozitiv. Presidenti është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me stafin mjekësor”, shkroi ai në “Twitter”.


Ndërkohë Polonia është duke u përballur me rritje të rasteve të reja të cilat shënuan rekord të premten duke kapur shifrat 13, 600 të infektuar, ndërsa 153 pacientë humbën jetën.Etiketa: ,

Pas