ShowBizz

”Është pasuri, turp!” Florjan Binaj reagon ashpër ndaj vendimit të Këshillit Bashkiak

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:39 - 15/05/20 |
mapo.al

Shembja e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, është miratuar në fshehtësi, gjë e cila ka sjell reagime të shumta nga artistat. Edhe aktori Florjan Binaj ka reaguar ashpër ndaj këtij vendimi.


See the source image


Ndërto një teatër të ri, pa prishur të vjetrin”, ka shkruar aktori në një postim në Instagram. Propozim si ky i Florit kanë dhënë dhe më para artista të tjerë por nuk janë marrë parasysh nga Bashkia. Binaj gjithashtu  ka publikuar dhe një pjesë të dokumentit të nënshkruar nga Këshilli Bashkiak.


Image


Ai ka nënvizuar pjesën ku Teatri cilësohet si “pasuri”.

Image

E shkruar e zeza mbi të bardhë që Teatri Kombëtar është pasuri. As popujt e pasur nuk prishin pasuritë! Turp!”, ka shtuar më tej Flori.

See the source image


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas