Kronika, Kryesore

Etazhieri i bie në kokë, plagoset studentja në Qytet Studenti…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Qytet Studenti tek godina nr 7. Burime bëjnë të ditur se një studente është plagosur pasi i ka rënë etazhieri në kokë.


Ky rast tregon gjendjen e rënde në konviktet e Qytetit Studenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth 30 minuta më parë.

Kujtojmë se një ndër kërkesat kryesore të studentëve në protestë është dhe përmirësimi i kushteve në konvikte.

Për këtë Këshilli i Ministrave pas protestës masve të studentëve, miratoi një marrëveshje mes qeverisë shqiptare dhe asaj gjermane një VKM e cila përcakton qartë se projekti për rikonstruksion të konvikteve kap një vlerë prej 3 milionë euro.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas