Kryesore

Eugena Tomini emërohet zv/ministre e Shëndetësisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:18 - 21/01/21 |
mapo.al

Eugena Tomini emërohet zëvendësministre e Shëndetësisë. Tomini mban aktualisht detyrën shefes së departamentit të epidemiologjisë në ISHP.


Njëkohësisht ajo është edhe anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për luftën ndaj koronavirusit.


Vendimi është firmosur ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama.Eugena Tomini bëhet kështu zv/ministrja e katërt te Ministria e Shëndetësisë, bashkë me Mira Rakacollin, Albert Nikollën dhe Bardhylka Kospiri.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas