Kryesore

EURO 2020/ Kane nuk ka mëshirë për Ukrainën, Anglia kalon në gjysmëfinale


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 03/07/21 |
mapo.al

Anglia përmbushi parashikimet dhe fitoi me lehtësi ndaj Ukrainës, duke kaluar në gjysmëfinalet e “Euro 2020”, ku do të luajë kundër Danimarkës.


Harry Kane (2), Maguire dhe Henderson ishin autorët e golave për ekipin e drejtuar nga Gareth Southgate, që e dominoi ndeshjen nga fillimi në fund.


Ukraina pësoi nga një gol në fillimin e çdo pjese dhe nuk pati forcë për të reaguar, duke i dhënë kështu fund aventurës së saj në këtë turne.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas