Aktualitet

Euro 2020/ Zyrtarizohen formacionet e ndeshjes Kosovë-Angli


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:12 - 17/11/19 |
mapo.al

Kosova luan një duel delikat në shtëpi, teksa do të pres në “Fadil Vokrri” Anglinë.


Një 90 minutësh prestigji ky për të besuarit e Bernard Challandes, pasi Kosova e ka humbur duelin për tu kualifikuar direkt në finalet e kompeticionit që zhvillohet sezonin e ardhshëm.


Ndërkohë, tekniku zvicerian ka publikuar formacionet zyrtare, ndërsa “Tre Luanët” do i besojnë një vend titullari lojtarëve si Sterling, Chamberlain dhe Kane.Kosova: Muric, Hadërgjonaj, Aliti, Rashica, Celina, Rrahmani, Berisha, Vojvoda, Kololli, Dresevic, Nuhiu
Anglia: Pope, Alexander-Arnold, Chilwell, Rice, Maguire, Mings, Sterling, Oxlade-Chamberlain, Kane, Winks, Hudson-Odoi1
Etiketa: , , ,

Pas