Aktualitet

Euro2020, Belgjika hedh në tapet Danimarkën dhe kualifikohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:09 - 17/06/21 |
mapo.al

Belgjika ka arritur një fitore me përmbysje me rezultatin 1-2 ndaj Danimarkës në “Parken Stadium”, e vlefshme për Grupin B të EURO 2020.


Takimi nisi furishëm me kombëtaren skandinave e cila realizoi menjëherë me Poulsen në minutën e 2′.


Pjesa e dytë nisi me një fytyrë tjetër për “djajtë e kuq” ku në minutën e 55′ pas një aksioni fenomenal të sulmuesit të Interit, Romelu Lukaku i cili me sprintin dhe pasin e tij ishte vendimtar për golin e Torgan Hazard duke rikthyer barazpeshën.Goli i dytë dhe i vulosjes së këtij takimi erdhi nga Kevin De Bryjne i cili pas disa kombinimeve, realizon me një silurë pranë zonës.
Belgjika arrin suksesin e dytë radhazi në EURO 2020 duke u bërë kombëtarja e dytë e cila kualifikohet pas Italisë, duke u renditur të parët në Grupin B dhe duke lënë pas Rusinë, Finlandën dhe Danimarkën.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas