Aktualitet

Euro2020/ Formacionet, Reja nuk kursehet ndaj Francës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:32 - 17/11/19 |
mapo.al

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të grupit H kualifikues të Eur0 2020 mes Shqipërisë dhe Francës.Tekniku, Edi Reja i ka qëndruar besnik taktikës, 3-5-2, teksa i ka besuar sërish një fanellë titullari Etrit Berishës, ndërsa ka kthyer në formacion kapitenin, Elseid Hysaj.


Formacionet zyrtare:
Shqipëria-Berisha, Balaj, Bare, Dermaku, Djimsiti, Gjasula, Hysaj, Lenjani, Manaj, Qose, VeseliFranca-Mandanda, Ben Yedder, Dubois, Giroud, Griezmann, Kimpembe, Lenglet, Mendy, Sissoko, Tolisso, Varane


Sfida mes Shqipëisë dhe Francës nis në orën 20:45 në impiantin e kryeqytetit, “Air Albania Stadium”.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas