Aktualitet

Euro2020, Holanda e Belgjika për pikë të plota, ndeshja e fundit e Maqedonisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:55 - 21/06/21 |
mapo.al

Kampionati Europian do të mësojë sot edhe fatin e dy grupeve të tjera, B dhe C ku fituesit janë vendosur por luhet shumë edhe me laps në dorë për të llogaritur ekipet e tjera që avancojnë.


Në Grupin Belgjika e kualifikuar do të luajë ndaj Finlandës e cila ka 3 pikë dhe është në lojë për kualifikim direkt në rast fitoreje dhe do të jetë në pritje të ndeshjes tjetër mes Rusisë dhe Danimarkës.


Edhe me një pike Finlanda do të hynte në lojë si e treta më e mirë, por kombinimet janë të shumta pasi me fitoren e Danimarkës me Rusinë dhe fitoren e Belgjikës do të ndodheshim në një situate ku 3 ekipe me nga 3 pikë.Sfidat janë shumë interesante, asnjë ekip nuk nënvlerëson dhe gjithçka do të zbulohet në orën 21:00 ku takimet do të jenë në të njëjtën orë.
Ndërkohë në Grupin C, Maqedonia e Veriut është e eliminuar dhe gjithçka do të luhet për vendin e dytë e të tretë.Holanda e kualifikuar do të ketë ekipin fqinj me lojtarët shqiptarë në fushë dhe si Italia do të kërkojë fitoren e tretë radhazi.

Sfida tjetër e Grupit, Ukrainë-Austri do të jetë si një finale pasi ekipi që fiton shkon direkt në 1/8 por edhe me një barazim, Ukraina do të avanconte më tej si e dyta.

Në orën 18:00 do të jenë të dyja ndeshjet njëkohësisht dhe spektakli do të jetë i garantuar.

1


Etiketa: , ,

Pas