Aktualitet

Euro2020, në fushë edhe Spanja, tre ndeshjet interesante që luhen sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:15 - 14/06/21 |
mapo.al

Sot do të luhen tre sfida të tjera në EURO 2020.


Në orën 15:00 në stadiumin “Hampden Park” të Gllasgout do të luhet takimi i Grupit D, Skoci-Çeki.


Në këtë grup dje u zhvillua supersfida Angli-Kroaci ku triumfatorë dolën “3 Luanët” falë golit deçiziv të Rahim Stërling.Në orën 18:00 do të ndeshen në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Pjetërburgut, Polonia dhe Slovakia, e vlefshme për Grupin E.Sakaq për të përmbyllur këtë grup, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin “Estadio de La Cartuja” të Sevijas, Spanja ndaj Suedisë.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas