Aktualitet

Europa digjet, Australia ngrin nga i ftohti dhe bora (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:51 - 12/08/19 |
mapo.al

Temperaturat ekstreme që kanë kapluar Europën janë plotësisht të kundërta me ato që po mbretërojnë në Australi, ku temperaturat minus kanë shkaktuar madje dhe probleme.<
>
australi9 australi22 australi21 australi20 australi19 australi18 australi17 australi16 australi15 australi14 australi13 australi12 australi11 australi10 australi8 australi7 australi6 australi5 australi4 australi3 australi2 australi1 australi bore2 bore1

Temperaturat në qytete të ndryshme të Europës kanë mbërritur deri në 40 gradë celsius, duke mos kursyer qytetet e mëdha si Londra, Parisi dhe Amsterdami, të cilat kanë shënuar rekordin për muajin korrik, ndërsa edhe gushti ka qenë pothuajse i papërballueshëm.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas