Aktualitet

Europa League/ Arsenali fiton me “fëmijët”, Strakosha fundos Lazio-n

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 19/09/19 |
ro ot

Arsenali ka marrë një fitore shumë të rëndësishme 3-0 ndaj Frankfurtit në Gjermani. Emery i kishte besuar të rinjve për këtë ndeshje, duke mbajtur të freskët disa prej titullarëve. Megjithatë, Topçinjtë bënë një ndeshje të mirë, megjithëse në minutat e para vuajti presionin e vendasve.


Ishte goli i Willock, ai ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 38’ të takimit. Frankfurt duhet të luante minutat e fundit me një lojtar më pak pas të verdhit të dytë të Kohr. Topçinjtë e kishin shumë të thjeshtë të depërtonin më prapavijën kundërshtare dhe të shënonin dy gola të tjerë me Saka dhe Aubameyang. Saka është lojtari më i ri që shënon në Europë për Arsenalin që prej vitit 2008.


Lazio ka humbur 2-1 ndaj CFR Cluj në Rumani. Italianët mund të kishin marrë një barazim po të mos ishte për gafën e Thomas Strakoshës i cili bëri një dalje të gabuar te goli i fitores i shënuar nga Omrani nga vendasit. Lazio e nisi shumë mirë ndeshjen duke shënuar golin e avantazhit me Bastos, por Deac ka barazuar përpara fundit të pjesës së parë, ndërsa Omrani vendosi fitoren. Më poshtë keni rezultatet e ndeshjeve të tjera dhe gafën e Strakoshës.
Etiketa: , , ,

Pas