Sport

Europa League/Chelsea realizon 3 gola, Valencia kërkon kualifikimin


               Publikuar në : 19:53 - 14/03/19 |
mapo.al

Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve të Europa Ligës dhe bien në sy, Çelësi që në pjesën e parë ka shënuar 3 herë në portën e Dinamos së Kievit, në fushën e kësaj të fundit.


Napoli nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në Austri me Salzburgun, ndërkohë që Valencia e Krasnodar, ende nuk po e gjejnë rrugën e rrjetës.

Me rezultatet e pjesëve të para, duket se Çelësi, Napoli por edhe Valencia kualifikohen për në çerekfinale…

Ndeshjet

D.Kiev-Çelsi                    0-3   (0-3)

Krasnodar-Valencia    0-0   (1-2)

Salzburg-Napoli            1-1   (0-3)


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas