Aktualitet

Europa League/ Hidhet shorti, ja me cilat skuadra do përballen ekipet shqiptare
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:22 - 31/08/20 |
mapo.al

Në Nion të Zvicrës është hedhur sot shorti i i turit të dytë eliminator të Europa League, aty ku do të luajnë 5 skuadra shqiptare: Teuta, Kukësi dhe Laçi dhe ekipet e trevave shqiptare si Shkëndija dhe Renova.


Short ferri për ekipet tona, pasi Kukësi do të ndeshet me Wolfsburg, ndërsa Teuta me Granadën.


Short pak më i lehtë për Laçin, që do të përballet me Hapoel Beer Sheva të izraelit.


Ndersa për ekipet e trevave shqiptare përballjet do jenë:


Renova-Hajduk Split


Botoshan-Shkëndija

Ashtu si në raundin e parë, ndeshjet do të jenë me një takim dhe do të zhvillohen më 17 shtator.


Etiketa: , , ,

Pas